2011年12月1〜4日

@Hong Kong, China
Tsuen Wan Town Hall
Panda Hotel

Asia contestants to FISM 2012

Confirmed qualify Asia contestants to FISM 2012
Stage Magic 舞台魔術 :

LEE hun 李勳 (Korea, Manipulation )
YU Ho-Jin 劉豪鎭 (Korea, Manipulation)
LEE Ki-suk 李錡石 (Korea, Manipulation)
FAN LongXiang 範龍翔 (China, Manipulation)
JIANG YaPing 蔣亞平 (China, Manipulation)
Anson LEE 李昂軒 (Taiwan, Manipulation)

Suzuki Chisato 鈴木千慧 (日本, Manipulation)
HA Won-keun 河原根 (Korea, General)
KIM Tae-won 金兌源 (Korea, General)
PARK Eun-kyoung 樸恩京 (Korea, General
DO Ki-moon 都杞炆 (Korea, General)
YOO hyun-min 柳賢敏 (Korea, General)
LIU Bei 劉蓓 (China, General)
XIN YaFei 辛亞飛 (China, General)
Sunny CHEN 陳日昇 (Taiwan China, General)
HUANG Po-Han 黃柏翰 (Taiwan, General)
Chipin HUANG 黃至平 (Taiwan, General) (侯補)
Kobayashi Dai 小林大 (日本, General)
Bond LEE 李澤邦 (Hong Kong, General) (侯補)
KIM Young Ju 金永柱 (Korea, Comedy)Close-up Magic:
ZHANG GuoZhou 張國洲 (China, Micro)
TSAI Shih-Hang 蔡士弘 (Taiwan, Micro)
Jeremy TAN (Singapore, Micro)
Sakai Kazuki 境一樹 (日本, Card)
Maruyama Shinichi 丸山真一 (日本, Card)
YOO hyun-min 柳賢敏 (Korea, Card)
IP Mong Fung 葉望風 (Hong Kong, Parlour)
Frank ONG 王宇翔 (Hong Kong, Parlour)
Jeff TAM (Philippines, Parlour)

2011/12/1 – 4

@Hong Kong, China

Tsuen Wan Town Hall

Panda Hotel

Asia contestants to FISM 2012

Confirmed qualify Asia contestants to FISM 2012

Stage Magic 舞台魔術 :

LEE hun 李勳 (Korea, Manipulation )

YU Ho-Jin 劉豪鎭 (Korea, Manipulation)

LEE Ki-suk 李錡石 (Korea, Manipulation)

FAN LongXiang 範龍翔 (China, Manipulation)

JIANG YaPing 蔣亞平 (China, Manipulation)

Anson LEE 李昂軒 (Taiwan, Manipulation)

Suzuki Chisato 鈴木千慧 (日本, Manipulation)

HA Won-keun 河原根 (Korea, General)

KIM Tae-won 金兌源 (Korea, General)

PARK Eun-kyoung 樸恩京 (Korea, General

DO Ki-moon 都杞炆 (Korea, General)

YOO hyun-min 柳賢敏 (Korea, General)

LIU Bei 劉蓓 (China, General)

XIN YaFei 辛亞飛 (China, General)

Sunny CHEN 陳日昇 (Taiwan China, General)

HUANG Po-Han 黃柏翰 (Taiwan, General)

Chipin HUANG 黃至平 (Taiwan, General) (侯補)

Kobayashi Dai 小林大 (日本, General)

Bond LEE 李澤邦 (Hong Kong, General) (侯補)

KIM Young Ju 金永柱 (Korea, Comedy)Close-up Magic:

ZHANG GuoZhou 張國洲 (China, Micro)

TSAI Shih-Hang 蔡士弘 (Taiwan, Micro)

Jeremy TAN (Singapore, Micro)

Sakai Kazuki 境一樹 (日本, Card)

Maruyama Shinichi 丸山真一 (日本, Card)

YOO hyun-min 柳賢敏 (Korea, Card)

IP Mong Fung 葉望風 (Hong Kong, Parlour)

Frank ONG 王宇翔 (Hong Kong, Parlour)

Jeff TAM (Philippines, Parlour)

n

10:00 Close Up Contestants Meeting

13:00 Opening Program

14:00 Close Up Contest

16:00 Magic Jam

17:00 Stage Magic Technical Rehearsal

20:00 Star Magic Show A

September 15 – DAY 2

8:00 Registration

9:00 Dealer’s Room Open

10:00 Close Up Jury Meeting

10:30 Lecture by Germain Pilou

13:00 Stage Magic Contest

15:00 Magic Jam

20:00 Star Magic Show B

September 16 – DAY 3

8:00 Registration/Info Booth

9:00 Dealer Room Open

10:00 Lecture by Fukai

Stage Magic Jury Meeting

11:00 AMA Board Meeting

13:00 Lecture by Tim Ellis

15:00 Junior Magic Contest

18:30 Dinner “Fiesta Night”

22:00 Magic Jam

September 17 – DAY 4 (Monday)

9:00 Dealer Room Sale & Magic Souvenirs

10:00 Lecture by Danny Cole

14:00 Davao City Tour

18:00 Awarding Ceremonies

Lecture

Germain Pilou (France)

Danny Cole (USA)

Ellis (Australia)

Fukai (Japan)

コメントを残す

メールアドレスが公開されることはありません。 * が付いている欄は必須項目です


ツールバーへスキップ